ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14598278
*
nr 1459 8278
Spegel
Nyrokoko, 73x63 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 20:26:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/3 19:05:37
1
150 kr
1/4 14:38:51
2
150 kr
1/4 14:38:51
1
150 kr (Budbetjänt)
4/4 18:08:54
3
200 kr
4/4 18:27:49
4
Vinnande bud
4/4 20:17:09
1
300 kr
4/4 20:17:09
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1459 8278
Spegel
Nyrokoko, 73x63 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/3 19:05:37 | 1 | 150 kr |
1/4 14:38:51 | 2 | 150 kr |
1/4 14:38:51 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
4/4 18:08:54 | 3 | 200 kr |
4/4 18:27:49 | 4 | Vinnande bud |
4/4 20:17:09 | 1 | 300 kr |
4/4 20:17:09 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27